DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN %
Ankara
17°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

83 okunma

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 2022 özeti! ‘Türkiye Yüzyılı’ şarkısıyla birlikte paylaştı

ABONE OL
1 Ocak 2023 19:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Paylaşımlarına 31 Aralık 2022 sabah saat 09:00’da “Şimdi 2022’de gece gündüz çalışarak ülkemize kazandırdıklarımızın kısa bir özetini, hizmetkârı olmaktan şeref duyduğumuz milletimizle paylaşma vakti…” cümlesiyle paylaşımlarına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, paylaşım serisini 2023’ün ilk dakikasına kadar sürdürdü. Erdoğan, 3 dakikada bir paylaşım yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın paylaşımları arasında özel zamanlamayla atılan twitler de vardı. Erdoğan’ın paylaşımlarında saat Çanakkale Zaferini temsilen saat 19:15 Çanakkale 1915 Köprüsü’ne, Cumhuriyetin yüzüncü yılını simgeleyen saat 20:23 TOGG’a, İstanbul’un fethinin altıyüzüncü yıldönümüne ithafen saat 20:53 de Türkiye’nin ilk insansız savaş jeti Kızılelma’ya ayrıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra gün içerisinde yaptığı tüm görsellerin yer aldığı videoyu “Türkiye Yüzyılı” şarkısıyla birlikte paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yeni yıl mesajı: Yeni başlıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yıl dolayısıyla bir videomesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle: Bugün sadece bir yılı bitirip yeni bir yılı karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda Cumhuriyetimizin ilk 100 yılını geride bırakıp yeni yüzyılına adım atacağımız bir döneme giriyoruz. Milli Mücadele’nin 100’üncü yıl anmalarına 2019’da Samsun’da başladık. Esasen Cumhuriyet’in ilanına kadar geçen 4 yıllık dönemdeki her 100’üncü yıl anmasını hep beraber coşkulu bir şekilde yaşamayı ümit ediyorduk. Bunun için çok ciddi hazırlıklar da yapmıştık ancak COVID-19 salgını çerçevesinde uygulanan tedbirler, bizi bu dönemi daha sadece anma törenleriyle geçirmeye mecbur bıraktı. Öyle ki Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’üncü yılında dahi tebrik mesajlarıyla yetinmek durumunda kaldık. Hamdolsun bu sıkıntılı günleri geride bıraktık.

“SÖZÜMÜZÜ YERİNE GETİRMEK İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIK”

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılının sevincini inşallah 29 Ekim 2023’te hayal ettiğimiz şekilde coşkuyla yaşayabileceğiz. Ayrıca 2023 milletimize 12 yıl önce verdiğimiz bir sözün de miladıdır. Ülkemizin en iddialı demokrasi ve kalkınma vizyonlarından biri olan 2023 hedeflerimizi milletimizin takdirine sunup, onayını aldığımız 2011 seçimlerinden beri bu sözümüzü yerine getirmek için gece gündüz çalıştık.

“2023 HEDEFLERİMİZDEN DE ASLA GERİ ADIM ATMADIK”

Türkiye’nin 2023 hedeflerini ilan etmesinden hemen sonra başlayan ve bugüne kadar kesintisiz süren hadiseler bir yönüyle de bu adımla ne kadar çok güç odağını ürküttüğümüzün ifadesidir. Her ikisi de 2013’te yaşanan Gezi olaylarından 17-25 emniyet yargı darbe girişimine, PKK’nın çukur eylemlerinden, DEAŞ’ın sınırlarımızı tacizine, 15 Temmuz 2016’daki darbe teşebbüsünden, 2018’de ekonomimizi hedef alan uluslararası sabotaja kadar dört bir yandan sayısız saldırıya maruz kaldığımız bu kritik dönemde verdiğimiz çok yönlü mücadele yanında 2023 hedeflerimizden de asla geri adım atmadık.

Tam tersine milli birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek, terörle mücadele stratejimizi tehditleri kaynağında yok etme yönünde genişleterek, teröristleri açtıkları çukurlara gömerek, darbecilerin başını ezerek, ekonomik tetikçileri kendi programlarımızla hüsrana uğratarak, küresel krizleri fırsata dönüştürmek için ülkemizin kaynaklarını tam kapasite harekete geçirerek, velhasıl beraberce var gücümüzle mücadele ederek 2023 hedeflerimizin kılavuzluğunda yolumuza hep devam ettik.

“BİZ MİLLETİMİZİ HAYAT PAHALILIĞI KARŞISINDA YALNIZ BIRAKMADIK”

Hiç şüphesiz 2021’in son aylarında başlayıp 2022 boyunca süren ekonomik sıkıntılar hepimizin canını sıkmıştır. Küresel salgını ve arkasından başlayan Rusya, Ukrayna Savaşı’nın yol açtığı ekonomik sarsıntıyı kaldırmakta zorlanan dünyadaki olumsuz gelişmeler ister istemez bizi de etkilemiştir. Ancak bu süreçte Türkiye’yi gelişmiş ülkeler başta olmak üzere dünyadan ayıran en önemli özellik istihdamdan ve üretimden taviz vermeyen ekonomi modelimiz olmuştur.

Evet, bu ülkede bir hayat pahalılığı yaşanmıştır. Ama vicdan sahibi herkes kabul edecektir ki aynı zamanda bu ülke tarihinin en yüksek istihdam oranına, en yüksek üretim gücüne, en yüksek ihracat rakamına da aynı dönemde ulaşmıştır. Bir başka ifadeyle, biz milletimizi hayat pahalılığı karşısında yalnız bırakmadık, kendi kaderine terk etmedik.

“ÇARKLARIN DURMAMASI İÇİN SANAYİ VE TİCARET ERBABINI SÜREKLİ DESTEKLEDİK”

Bunun yerine istihdamı artırarak herkesin gelir sahibi olmasını sağladık, çalışanların refah kayıplarını yüksek oranlı artışlarla telafi etmeye çalıştık. Çarkların durmaması için sanayi ve ticaret erbabını sürekli destekledik. Şayet bugün Türkiye, yaşadığı onca saldırıya, dünyayı kasıp kavuran onca krize rağmen hala dimdik ayaktaysa, bunu verdiğimiz kararlı mücadeleye, uyguladığımız özgün siyaset ve ekonomi politikasına borçludur.

“TURİZMDE TARİHİMİZİN EN YÜKSEK GELİR SEVİYESİNE ULAŞTIĞIMIZ BİR SEZONU BİTİRİYORUZ”

Uluslararası krizlerde sağduyulu, soğukkanlı, barış ve itidal yanlısı tutumuyla müzmin hasımları dahil herkesin saygısını kazanan Türkiye gerçeğini kimse inkar edemez. Dünya enerji kriziyle boğuşurken, bizim kendi keşiflerimizle uluslararası tedarik ve ticaret hatlarının merkezi haline gelen konumumuzla biz kendimizi farklı bir yere taşıdık. Terör örgütlerinin şehirlerimizi hedef alan eylemlerinin ülkemize yönelik şantaj aracı haline getirildiği günlerden, sınırımızın onlarca, bazen yüzlerce kilometre ötesinde operasyonlar yürütebildiğimiz bir seviyeye geldik. Ülkemizin neresine gidersek gidelim yüzlerce fabrikanın inşaatının yükseldiğini, açılışının yapıldığını, yurt içine ve dışına harıl harıl mal sevk edildiğini görüyoruz. Turizmde kayıplarımızı telafi etmekle kalmayıp, tarihimizin en yüksek gelir seviyesine ulaştığımız bir sezonu bitiriyoruz. Hangi alana bakarsanız bakın benzer fotoğraflar göreceksiniz. Altını çizerek tekrar ifade etmek isterim ki 2022’yi de tıpkı son 20 yılımız gibi sıkıntılarımızdan daha büyük kazançlarımızla kapattık. İnşallah 2023’te ülkemizde, Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla, Cumhuriyetimizin yeni asrına yakışır çok daha büyük bir atılımı başlatacağız.

“HEDEFİMİZ EN ÜST DİLİMİN DE İLK SIRALARINDA YER ALACAK SİYASİ VE EKONOMİK GÜCE KAVUŞMAKTIR, YENİ BAŞLIYORUZ”

Artık hedefimiz küresel siyasi ve ekonomik ligin en üst dilimine girmek değildir, hedefimiz en üst dilimin de ilk sıralarında yer alacak siyasi ve ekonomik güce kavuşmaktır. Geçtiğimiz 20 yılda ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma altyapısını, bu büyük hamlenin temeli, başlangıcı, besmelesi olarak görüyoruz. Yani, yeni başlıyoruz. Amacımız, bu başlangıcı en iyi ve etkin şekilde yaparak, gençlerimize Türkiye Yüzyılı’nı, hedeflerimize, hayallerimize, medeniyet ve tarih mirasımıza uygun şekilde başarıya ulaştırabilecekleri bir ülke bırakmaktır. Bu duygularla geride bıraktığımız 2022’yi uğurluyor, 2023’te milletimizin her bir ferdine ve tüm insanlığa barış, huzur, refah, esenlik dolu bir yıl diliyorum. Allah’a emanet olun. Kalın sağlıcakla.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.

deneme
dedektif | özel dedektif | fixbet giriş